Rozumím

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací


28. 08. 2013 - Jak na správnou údržbu kočárku?

Stejně jako o veškeré jiné sportovní vybavení, i o kočárek je třeba se starat a věnovat mu péči, díky které zůstane dlouho funkční i pěkný na pohled. Nemusíte se ale bát – stačí pár jednoduchých úkonů a kočárek budete mít dlouho jako nový!

Potahy

 Aby si potahy uchovaly zářivou barvu, dávejte si pozor na prudké letní slunce, a pokud je to možné, nenechávejte na něm kočárek zbytečně dlouho stát. Prázdný kočárek pak uskladněte raději vevnitř, než například na slunci na balkóně. Při dešti pak vždy použijte kvalitní pláštěnku na kočárek, abyste předešli vzniku skvrn.

Pokud kočárek ušpiníte, můžete odnímatelné části sundat a dle pokynů výrobce vyprat buď na 30°C v pračce (nepoužívejte agresivní bělicí čisticí prostředky) nebo v ruce. Látkový potah pak čistěte houbičkou a šetrným pracím prostředkem – vždy však vyčistěte celý díl a ne pouze jedno místo, jinak by mohly vzniknout skvrny. Po praní nikdy kočárek nesušte na přímém slunci, kde by látka vybledla, ani u ohně či kamen, kde by se mohla poškodit teplem.

Kolečka

Zejména sportovní kočárky a golfové kočárky často projedou nepříznivým terénem, proto je třeba po návratu vyčistit od největších nečistot (například bláta), aby se kolečka nepoškodila. Podle typu kočárku je vhodné kolečka také občas přifouknout a namazat (frekvenci promazávání uzpůsobte způsobu užívání kočárku), abyste zajistili hladký chod a zabránili vrzání kočárku.

Kovová konstrukce

Kovová konstrukce kočárku je k poškození nejnáchylnější v zimě a ve vlhku. Zejména při procházkách po upravených chodnících na kov působí nejen roztátý sníh, ale také agresivní sůl, kterou je třeba po příchodu domů odstranit suchým hadříkem. Kočárek nenechávajte dlouho stát ve vlhkém prostředí a po zimě proveďte důkladnější údržbu – sundejte a omyjte kolečka, promažte je a ošetřete kovové části kočárku vhodným konzervačním prostředkem. Za poskytnutou péči se vám kočárek odmění dlouhou a bezproblémovou službou!


Komentáře

Rychlý kontakt

+421 948 744 100

Volat můžete Po - Pá
08:00 - 16:00


Proč si vybrat nás?

  • Nejrychlejší servis

    Zboží na skladě expedujeme v nejbližší pracovní den po objednávce

  • Doprava zdarma

    Při objednávce nad 6 000 Kč

  • Jistota kvality

    Nabízíme jen ověřené značky s minimem reklamací


Značky produktů


Magazín

28.08.2013
Jak na správnou údržbu kočárku?

Stejně jako o veškeré jiné sportovní vybavení, i o kočárek je třeba se starat a věnovat mu péči,…


Důležité odkazy


Rychlé kontakty

Volat můžete Po - Pá, 08:00 - 16:00
+420 770 660 656
Na vaše e-mailové dotazy odpovídáme v pracovních dnech nejpozději do 24 hodin.